Kategorie: O nás pro Vás

Kdo jsme

Malé představení našeho oddílu

Náš oddíl je oddíl dívčí, který funguje už osmnáct let. Jsme v podstatě parta kamarádek, které pojí pouto přátelství a zážitků. Vyrážíme spolu do přírody a rády poznáváme nové zajímavé věci a znalosti, které můžeme upotřebit ve svém životě.

Náš celoroční program je zaměřen především na rozvoj našich osobností, znalostí, dovedností, zručnosti, zodpovědnosti, samostatnosti. Přesně tak, jak je to v zásadách a ideálech skautské organizace. Vychovat slušného a čestného člověka, který si v životě dokáže poradit i s nevšedními situacemi a umí správně pomoci na správném místě.

Vše je nám "dávkováno" zábavnou formou her, při které se pobavíme a protože je to nenásilná forma poznávání nových věcí, tak si je bez zbytečného biflování a "drcení" velmi snadno zapamatujeme a můžeme je využít, kdykoli se nám později budou hodit.

Oddíl Vlaštěrek je složen ze dvou družin, Vlaštovek a Ještěrek. Každý týden v úterý od pěti do sedmi večer máme oddílové schůzky plné her, smíchu a semtam se i něco zajímavého dozvíme.

Každá družinka má svého rádce, kterého si volí na začátku školního roku, a podrádce, kterého si vybere buď rádce sám, nebo opět předá tuto pravomoc volby členům své družinky. Rádce patří do oddílové rady (OR). OR se nepravidelně schází a řeší situace v oddíle a budoucnost oddílu.

Věková hranice členek se v oddíle pohybuje kolem čtrnácti až sedmnácti let. Pro další pokračování je tedy nutné sehnat nováčky ve věku kolem jedenácti let, abychom mohli s oddílem pokračovat a oddíl "nevyschl" tím, že postupně sedmnáctiletá většina odroste členským střevíčkům.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Aktuality

27.4.2012 bude v ZŠ a MŠ Angel Dračí Vytí 2012

Čtenář

Kalendář akcí